V naší dílně vyrábíme originální předměty z betonu

To jsme my

Jsme manželé Radovan a Katka. Společně jsme propadli betonu. Naše společné nadšení jsme časem přenesli do podnikání. BRUCON je zkratka našeho jména BRUňanský a CONcrete (anglický výraz pro beton).

Věříme, že existuje lepší způsob, jak beton vnímat. Nevidíme ho jen jako ten nevděčně potřebný materiál, který ohřívá naše města. Vidíme krásu v jeho struktuře, barvě i pevnosti. Rozhodli jsme se vyrábět betonové doplňky, abychom dali možnost denně vnímat unikátnost a krásu betonu každému, kdo ho vidí podobně jako my ve formě našich výrobků. Nám oběma se tento materiál líbí. I jeho občasná nedokonalost ve struktuře, která dělá výsledný výrobek krásným a hlavně skutečně jedinečným. Prostě co výrobek, to originál.

Od ledna roku 2019 je naše firma zaměstnavatelem vyčleněným na chráněném trhu práce. Znamená to, že můžeme poskytovat náhradní plnění za zboží, které v naší dílně vyrábíme. Myslíme si, že originální designové doplňky na kancelářský stůl můžou být artiklem, který by mohl zaujmout společnosti, které hledají netradiční doplněk či dárek pro své zákazníky, kolegy, zaměstnance i partnery.

 Rado a Katka

Jak pracujeme?

Vyrábíme pouze výrobky vlastního designu. Znamená to, že prvotní grafický návrh přeneseme pomocí 3D tisku do plastového prototypu. Z prototypu vytvoříme formu, kterou následně používáme pro odlitky.

Vyvinuli jsme vlastní unikátní betonovou směs složenou s několika druhů písků, cementu a směsí chemie. Případně dáváme betonu barvu přidáním barviva do směsi, aby dosáhl požadovaného odstínu. Následně výrobek brousíme a povrchově ošetřujeme. 

Pracujeme v naší malé dílně v Hradci Králové.

Rado

 

Radovan BRUŇANSKÝ

(Technolog, Finančník, Kontrolor kvality, Zásobovač)
 
 
Mám chuť beton ovládnout. Chci umět namíchat konzistenci, která se mi líbí a je vhodná pro daný výrobek. Baví mě zkoušet různé složky a jejich poměry, testovat nové pracovní postupy, studovat konzultovat, pozorovat zrání betonu a po mnoha pokusech postupně dospět k finální receptuře. Když se konečně povede, ten pocit stojí za to. Moji rolí v našem projektu nepovažuji za skutečnou práci, ale za způsob relaxace při mém docela náročném povoláni.
 
 
Katka
 
 

Katka BRUŇANSKÁ

(Produktový designer, Betonář, Brusič, Fotograf, Obchodník)
 
Katka ráda hledá inspiraci ve svém okolí, loví hezké tvary vhodné jako formy a přemýšlí nad kombinací těchto předmětů. Každý její kousek je skutečně jedinečný originál. 
 
 
 
 
Mrkněte do našeho obchůdku
 
 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz