V naší dílně vyrábíme originální předměty z betonu

Náhradní plnění

 

Firma, která zaměstnává víc jako 25 pracovníků, je povinná zaměstnávat osoby se zdravotním postižením (OZP). Ne každá firma ale takovou příležitost má. Na trhu práce je nedostatek kvalifikovaných zájemců, provoz firmy to nedovoluje, nebo existuje jiný důvod, který zaměstnat OZP firmě neumožňuje.

Stát v takových případech požaduje odvést jednou ročně částku (daň), která je rovná 2,5 násobku průměrné měsíční mzdy. Je tu ale i jiná možnost.

Náhradní plnění. Stát na situaci nemožnosti zaměstnat OZP myslí a dává firmám další alternativu, jak podpořit znevýhodněné osoby na trhu práce. Jako firma máte možnost objednat zboží, nebo služby od firmy, která je na tzv. chráněném trhu práce, tj. firmy, která zaměstnává víc než 50% osob se zdravotním postižením v rámci náhradního plnění.  

Objednáním zboží z tzv. chráněné dílny zároveň zvyšujete svůj kredit z pohledu společenské odpovědnosti (Corporate Social Responsibility).  

Naše společnost nabízí náhradní plnění. Betonové produkty, které ručně vyrábíme, mohou být netradičním dárkem pro Vaše partnery, zaměstnance, nebo zákazníky. Můžete si vybrat z našeho stálého sortimentu, nebo nás kontaktovat a sdělit nám Vaší představu. Umíme vyrobit produkty "na míru". Rádi bychom upozornili, že výroba z betonu má svůj technologický postup, který vyžaduje čas. Proto je důležité nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem před Vámi požadovaným termínem dodání.


Teď trochu matematiky. Pro rok 2020 vypadají počty následovně: Za 1 zaměstnance, kterého máte povinnost jako OZP zaměstnat, odvede státu za rok 86.528,- Kč. Nebo. Za 1 zaměstnance, kterého máte povinnost jako OZP zaměstnat, odeberete zboží/služby v rámci náhradního plnění za rok ve výši 242.277,-Kč. A nebo jinak: Každých utracených 1.000,-Kč v rámci náhradního plnění Vám na odvodu státu ušetří 357,-Kč. A nebo ještě další pohled. Nákupem zboží v rámci náhradního plnění získáváte "slevu" od státu ve výši 35,7%. 


 

Příklady reálné ceny našich produktů se "slevou od státu" po uplatnění náhradního plnění:

 Reálna cena s náhradním plněním

 

 

Odkaz na firmy nabízející náhradní plnění:

Seznam dodavatelů náhradního plnění

 Pro uplatnění náhradního plnění nás prosím kontaktujte před samotným nákupem.

 

Inspirujte se

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz